Drobečková navigace

Úvod > Turistika v okolí

Turistika v okolí

Ostroh

Místo
Ústí nad Labem
Typ

Zalesněný kopec Českého středohoří 3 km severně od Ústí nad Labem nad obcí Neznabohy. Odkud je také nejsnadnější výstup na vrchol. Ze silničky, která končí za posledním domem v obci přes louku k lesu…

Více

Ostré (Úštěk)

Místo
Litoměřice

Jako vždy, tak i nyní doporučuji k poznání se s původem pojmenování této osady, nahlédnout do díla prof. Antonína Profouse "Místní jména v Čechách. Jejich vznik, původní význam a změny. III. díl. M-Ř…

Více

Niesenbahnské trojpramenní

Místo
Ústí nad Labem
Typ

5 km severně od Ústí nad Labem pod obcí Neznabohy/dřívější německý název obce Niesenbahn/ vyvěrají blízko sebe tři prameny. Jmenují se - Stánin pramen, Zdendův pramen a Emilka. Na počátku roku 2018…

Více

Na Gruntě

Místo
Ústí nad Labem
Typ

Kopec Na Gruntě se nachází 4 km severně od Ústí nad Labem nad obcí Žďár. Odtud je také nejsnadnější výstup na vrchol kopce. Za Žďáru vychází zeleně značená cesta, která pozvolna stoupá podél…

Více

Vyhlídka Na Hřebeni

Místo
Ústí nad Labem
Typ

Na vyhlídku vede místní zelené značení, které odbočuje ze žlutě značené cesta vedoucí z Chuderova do Neznaboh. Místní značení vede přes vrch Čepec na vyhlídku na zelené, dál na vyhlídku Na Hřebeni a…

Více

Vrch Loučný.

Místo
Děčín
Typ

Kopec Verneřického středohoří 2,5 km severovýchodně od Verneřic. Odkud také vede polní cesta k vrchu. Z této strany vypadá kopec jako mírné návrší. Kopec je obklopen pastvinami. Zalesněný vrchol je…

Více

Kadaň - Socha dívek se slunečnicí

Místo
Chomutov
Typ

Jedna zo sôch v meste Kadaň je socha - súsošie ,,Dívky se slunečnicí" pred vstupom do budovy ZŠ. Ide o dielo akademického sochára Václava Kyselku. Václav Kyselka sa narodil 21. júna 1921 v obci…

Více

Na Koruně.

Místo
Děčín
Typ

Holý kopec Verneřického středohoří vysoký 625 metrů se nachází 2,5 km severovýchodně od obce Rychnov. Odtud také vede cesta na vrchol. Z této strany vypadá kopec jako mírné návrší. Naproti tomu…

Více

Štola u silnice do Mikulova.

Místo
Teplice

Starý mikulovský revír se rozprostíral mezi městy Osek, Mikulov a Hrob. Zdejší ložiska stříbra se zde těžila od 14. do 19. století. Největší rozmach těžby byl v 16. století, kdy zde bylo kolem 150…

Více

Prohlídková štola Milá paní.

Místo
Teplice

Mikulovský rudný revír byl jedním z mnoha revírů v Krušných horách. Nachází se zde mnoho důlních děl z 15. – 19. století. Štola Milá paní spojená se štolou Lehnschafter je nejrozsáhlejší a nejstarší…

Více